İlkbahar Çocuk Gelişimi ve Aile Danışmanlığı gelişim sorunları olan sağlıklı çocuklar ile zihinsel engelli, otistik ve davranış problemi olan çocukların özel eğitimi için kuruldu.

Yaklaşık 30 yıl boyunca İstanbul Üniversitesi İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi Çocuk Kliniği Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı’ nda çocuklar ve aileleri ile yaptığımız klinik çalışmalar bu gün hizmetlerimizin çok kıymetli temelini oluşturmaktadır.

İlkbahar Emine Eraslan

İlkbahar Emine Eraslan

Lisans: Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü
Yüksek Lisans: İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı EnstitüsüMünih Tıp Fakültesi, Alman Gelişimsel Rehabilitasyon Akademisi AMI (Association Montessori Internationale) Özel Eğitim Diploması
Sertifikalar: Ergo Terapi, Orff Terapi, Montessori Bireysel ve Grup Terapisi, Zihinsel Engelliler İlk Okulu
Testler: Denver II Gelişimsel Tarama Testi, BAYLEY III Gelişim Testi, Frostik Görsel Algı Testi, M-CHAT Yaygın Gelişimsel Bozukluk Tarama Testi, ADHD (Dikkat Eksikliği – Hiperaktivite Bozukluğu) Testi, BURDON Dikkat Testi, WISC-R Zeka Testi
Deneyim: İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü

İlkbahar Emine Eraslan 2015-2017 yıllarında Kemerburgaz Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak Montessori Eğitimi dersleri verdi.

Halen Şişli Meslek Yüksek Okulu ve Avrupa Meslek Yüksek Okulu’nda Çocuk Gelişimi Bölümlerinde, Kültür Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışıyor.